از آنجایی که دستمال کاغذی از پر مصرف ترین کالاهای روزگار ما می باشد بهتر است که با دانستن ویژگی دستمال کاغذی مناسب ، در خرید خود بهتر عمل کنیم. از عمده دلایل محبوبیت دستمال کاغذی در جوامع ما ، یکبار مصرف بودن ، بهداشتی بودن و قیمت ارزان آن است. برای همین است که کارخانجات بسیاری برای تولید این محصول اقدام نموده اند. با اینکه برند های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند ولی خانواده ها باید از ویژگی های یک دستمال کاغذی خوب مطلع شوند. در ادامه این بحث به بررسی این مطلب می پردازیم.
ویژگی های دستمال کاغذی

1ـ از ویژگی های یک دستمال کاغذی خوب ، رنگ سفید آن است.

2ـ دستمال کاغذی باید کرپ شده ( چین خوردگی های سطح دستمال کاغذی که برای منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ، در هنگام تولید دستمال کاغذی روی آن ایجاد می شود) باشد.

3ـ دستمال کاغذی مناسب باید فاقد پرز (الیاف خرد شده)، الیاف کلوخه شده، سوراخ، لکه و سایر اجسام خارجی باشد .

4ـ یک دستمال کاغذی خوب ، وقتی در مقابل نور قرار بگیرد ، پراکندگی الیاف آن به طور یکنواخت دیده می شود.

5ـ رنگ مصرفی در ساخت دستمال کاغذی باید مجاز و مرغوب بوده و با رنگ بسته بندی آن هارمونی داشته باشد.

6ـ از ویژگی های دستمال کاغذی خوب بدون لک و بوی نامطبوع بودن آن است.

7ـ از ویژگی دستمال کاغذی خوب ، خوب تا شدن دستمال ها درون جعبه است به طوری که با بیرون کشیدن یک دستمال سایر دستمال ها بیرون نریزند.

8ـ دستمال کاغذی های درون جعبه باید از لحاظ تعداد ، ابعاد و رنگ ذکر شده ، با روی جعبه دستمال کاغذی مطابقت داشته باشد.

9ـ بشته بندی دستمال کاغذی باید دارای استحکام باشد تا در مراحل حمل و نقل و فروش دچار تغییر شکل ظاهری نشود.

از موارد قابل توجه و حائز اهمیت برای خانواده ها این است که بدانند ، در مورد وسایل بهداشتی هرچقدر هزینه کنند همان قدر می توانند از سلامت و کیفیت محصول ، مطمئن باشند و از بیماری های بسیاری پیشگیری نمایند. آمارها نشان دهنده این موضوع هستند که دلیل بسیاری از بیماری های شایع زنان که در جامعه ما وجود دارد ، کوتاهی رسانه های عمومی در آموزش نکات ویژه بهداشتی زنان است . در صورتی که افراد به بهداشت خود اهمیت دهند دیگر لازم نیست که پول های زیادی را صرف درمان بیماری هایی کنند که به سادگی قابل پیشگیری ست.